Záhlaví 5.jpg
logo.jpg
50 let.jpg

Fórum o chovu NoS (zkušenosti, rady, typy)

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1014"
Dobrý den, prosím o radu. Před lety jsem choval NoS pro vlastní potřeby. Nikdy žádný problém. Nyní mám 2 rodově různé samice a různého samce (vše bylo s PP) a samice již rodily a vychovaly mladé v pořádku.Od podzimu nemohu odchovat mláďata. Vždy se jich narodí mezi 8-10 ks a dokud je samice kojí, jsou v pořádku a potom ještě 1-2 týdny, kdy se už živí sami. Krmím granulemi s lékem. Po 1- 2 týdnem začnou mláďata postupně umírat. Vždy kotce řádně vydezinfikuji.Už jsem z toho tak nešťastný, že uvažuji vše ukončit, ale ji mi líto krásné samice i samce zabít. Pomůžete mi s radou, co ještě zkusit nebo co se s tímto problémem dá dělat. Děkuji za odpověď. e-mail: majkablazkova@seznam.cz
Dobrý den, sháním ke koupi samce i samici NOS pro chov (jeden straka a jeden kominík), stáří tak 10 měsíců. Děkuji Koutný J., koutny.opava@seznam.cz, 733260389
Dobry den, kolegové, koupím tetovanou samici Nos, informace prosim zasilejte na david.cesar@seznam.cz, +420 734 430 596, dekuji!
Dobrý den, mám pár NoS, chtěla jsem začít s jejich chovem a seznámit se s těmito králíky. Bohužel, první rok (loni) samice měla ve vrhu sedm mláďat, ale žádné nepřesáhlo po 10 měsících 4,5 kg (krmím ječmen, tráva, seno a co dům a zahrada dá - tvrdé pečivo, jablko, mrkve...). Samec i samice mají oba přes 6 kg. A letos už připouštím samičku od loňského listopadu (2016) a stále nic. Má pírko stažené a zaboha na sebe samce nepustí (samcem to není, ten připouští ostatní samice perfektně a 100%). Zkoušela jsem jí dávat i syrové brambory, zanechat samici u samce v kotci celý týden a stále nic. Nemáte prosím nějakou radu, co by ještě mohlo zabrat? Nevím, jsou to časté problémy s chovem NoS? Chovám i jiné králíky a bezproblémů. Nechci nad NoS jen tak zlomit hůl... Děkuji předem za odpověď či rady.
PROČ TU JEŠTĚ NEMÁTE KATALOG Z LETOŠNÍ SPECIÁLKY, DĚKUJI
Dobrý den.Měl bych dotaz ohledně posouzení NoS na výstavě,kde byla samice neklasifikována pro spojení skránové skvrny s oč.kroužkem.Podle mého názoru to mělo být ohodnoceno jako přípustná vada se srážkou bodů,ale možné se mýlit.Bylo to podepsané dvěma posuzovately.Děkuji zde za odpověd.
Dobrý den, je to jak píšete-přípustná vada. nesmí být však propojení na obou stranách , či propojení s motýlkem nebo ušní kresbou.(viz . vzorník plemene) otázkou je, zda nenašel posuzovatel více chyb a zvíře vyloučil a bohužel uvedl jen tuto chybu. zkuste nechat posoudit jinde a uvidíte. nelze dělat závěry po jedné výstavě. je to otázka váhy, tvaru a celkové kondice -těžko takto hodnotit, chovu zdar. JCH
Dobrý den. Vždy mě fascinovali strakáči, Německý obrovitý mě už delší dobu velmi láká. Chtěla jsem se zeptat, když bych si pořídila čist. samečka a samičku na chov, jakou barvu bych si měla pořídit, aby výsledkem byli strakatí. Je vhodný strakáč samec i samice? Chci chovat pro potěšení a maso, ne na výstavy. Prosím poraďte. a ještě takový dotaz, je možné křížit Německého strakáče s Vídeňským modrým samcem? Děkuji. Z.
Dobrý večer. Mám velký dotaz. Jsem začínající chovatel králíků a stále hledám to správné. Německý strakáč se mi zalíbil na první pohled. Mé úmysly jsou, že bych chtěl jednoho samce a ZATÍM jednu samičku. Pravda je, že mladé chci na pekáč. Co jsem se ale doslechl je, že prý je lepší mít samce strakáče a samici jiného druhu. Prý není sranda pro začátečníka mít čistý chov strakáčů. Co je na tom pravdy? Prosím poraďte.
dobrý večer, pokud uvažujete o maldých jen na pekáč, tak se to asi jedno, co si pořídíte za samici (pochopitelně to musí být velké plemeno). problém s chovem strakáčů byl popsán již několikrát, pokud máte oba chobné kusy strakaté, mohou se rodit tzv. mlynáři a ti se většinou nedožijí dospělosti. Lze tomu předejít jedním kusem celobarevným (černým) S pozdravem J.CH.
koupím samce NOS prosím nabídněte děkuji,muj email : soumen07@email.cz
Dobrý den.Sháním papírového samce NOS-čer. Předem děkuji za nabídky na email - tomasjohanides@seznam.cz případně SMS na tel. 776588950. S pozdravem T.J
Po 14. květen 2018, 17:19:54 CEST
nemeckyobr
1

Líbí se vám tyto stránky ???

Ano (386 | 91%)
Nic moc (16 | 4%)
logo Nos.BMP
logo.jpg
Plaketa 50 let NOS.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one